Hea toidu kodu

Spinati pina colada smuuti

Kui olukord oleks teistsugune, siis jooksin hetkel Jamaical hoopis teistsuguseid kokteile, aga ju siis oli sel korral miskipärast tarvis, et ma ei saaks reisile minna. Samas peab igas olukorras midagi positiivset leidma ja vähemalt on mul aega vahelduseks jälle retsepte kirja panna näiteks. Hommiku veetsin juba koristades (plaan oli köögikappide uksed ära pesta, aga kogemata hakkasin hoopis sahtleid koristama, mille tulemused sahtlid on megakorras, aga ülejäänud köök veel rohkem segamini – mis seal ikka, jätkan hiljem või homme. Aega on!).
Kaunistasin tänase smuuti vähemalt puhkusele kohaselt ananassiviilu ning vihmavarjuga kõrrega. Tõe huvides olgu mainitud, et need vihmavarjuga kõrred on meie koju sattunud läbi kolmandate osapoolte ning kohe pärast pildi tegemist sai see puhtaks pestud ning uut kasutuskorda sättima oodatud 🙂 Plastikkõrred ei ole kohe üldse minu teema ja see, kes need kõrred tõi tegelikult ka lausa vabandas, et need kokteilivõistlusel osalemiseks tõi 🙂 Olen sõbrad ära hirmutanud oma mittetarbimisega 😀 Ja samal teemal jätkates – ma ei saa aru, kuidas mul saab olla kaks sahtlitäit paber- ja kilekotte, kui ma neid ise kunagi ei osta. Aga no on!

Igatahes, tagasi smuuti juurde. Smuutid on meie kodus pea igapäevased tegelased (aitäh Nutribulleti eest mu perele) – minu omad on tavaliselt kausis koos millegi krõbedaga ja härra elukaaslase omad pigem joodavad, aga mõlemad on head. Härra elukaaslasel on täpselt välja timmitud retsept, kust kõik eluks vajaliku kätte saab, mina lasen tavaliselt fantaasial lennata ja seega on minu omad pea igapäevaselt erinevad, aga mõned lemmikud on ka välja kujunenud ja siit tuleb üks neist lemmikutest.

Kookos ja ananass koos on niikuinii üks ülihea kombinatsioon, aga smuuti jaoks kipub see minu jaoks koos banaaniga liiga magus jääma, seega sobib spinat siia imehästi tasakaalustajaks ning lisaks saab nii spinatist kui lisatud seemnetest ka kuhjaga kehale vajalikke aineid. Ma pean ütlema, et ei mõista neid inimesi, kes smuutile mõnda magustajat lisavad – isegi ainult banaan muudab minu jaoks ka kõige rohelisema smuuti piisavalt magusaks ja tavaliselt rändab vähemalt minul mõni puuvili-mari blenderisse lisaks, mis veelgi magusust lisavad. Aga muidugi maitse asi ja selle üle ju teadupärast ei vaielda. Spinatit kasutan smuutides tavaliselt külmutatud kujul ja kohe kui naadid ja muu roheline kraam maa seest nina välja pistavad, siis need kõik sobivad asenduseks lausa suurepäraselt!

Spinati pina colada smuuti
Portsjoneid: 1
Hinda retsepti
Prindi
Ajakulu kokku
5 min
Ajakulu kokku
5 min
Vaja läheb:
  1. 1/4 ananassi
  2. 1 väiksem küps banaan
  3. 100 g (külmutatud) spinatit
  4. 1 dl kookospiima
  5. 20 g päevalilleseemneid
Juhtnöörid
  1. Pane kõik koostisosad blenderisse (banaan ja ananass koorituna ja tükeldatult) ja surista ühtlaseks.
  2. Valmis. 🙂
Hea toidu kodu https://kahvliga.ee/

Kommentaarid

Ole esimene, kes kommenteerib

Jäta kommentaar

.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>