Hea toidu kodu

Salat-võileivakate suitsukalast

See retsept on siin mustandites nii juba kaks kuud oma aega oodanud. Mul on kuidagi veider selliseid “retsepte” avaldada, kus päriselt on vaja ainult paar asja kokku segada ja siis ongi juba söömise aeg käes. Irooniliselt on need retseptid, mida ülimalt lihtne teha on, siin blogis kõige loetumad. Piisab vaid sellest, et kirjutada pealkirja sisse sõna “lihtne” ja klikke muudkui tuleb nagu meil aprillikuus lund 😀 Ma üldiselt ei kavatse sellele survele alluda ja igas pealkirjas seda sõna kasutama hakata, vaid teen ka edaspidi ikka selliseid toite, millest mul endal ka põnev kirjutada on, aga samas on tõsi see, et enamasti mu retseptid ongi lihtsad. 

Hetkel tundus igal juhul õige hetk avaldada selline retsept, kus keedumuna kasutusel – ma statistikat ei tea, aga tõenäoliselt on keedumune igas Eesti kodus hetkel oluliselt rohkem, kui tavaliselt ja kui koksimised koksitud, siis lõppkokkuvõttes tuleb need munad ju kõik ka ära süüa. Raiskamist ma teadupärast kohe üldse ei kannata, seega tuleb need munad kuidagi ära kasutada. Täna siis üks mõnus võileivakate või muidu salat koos suitsukala ja kodujuustuga. Mõnus mahe ja lihtne – kokku segamine võtab maksimaalselt aega 10 minutit, pigem vähem. Kes aga rohkem nikerdada viitsib, siis siin on ka ühed pisut kergemad täidetud munad ja kes soovib oma kiluleivad põnevamaks muuta ja seal munad ära kasutada, siis piiluge seda retsepti.

Salat-võileivakate suitsukalast
Portsjoneid: 2
Hinda retsepti
Prindi
Ajakulu kokku
10 min
Ajakulu kokku
10 min
Vaja läheb:
 1. 1 väiksem suitsutatud heik või muu valge kala
 2. 180 g kodujuustu
 3. 1 keedetud muna
 4. 2 spl majoneesi
 5. 1 roheline sibul
Juhtnöörid
 1. Puhasta kala luudest (puhastatud kala kaal oli mul umbes 150 g).
 2. Sega kokku kodujuustu, hakitud muna, majoneesi ning rohelise sibulaga.
 3. Maitse ning lisa vajadusel soola-pipart.
 4. Söö kohe näiteks koos röstitud leivaga.
Hea toidu kodu https://kahvliga.ee/

Kommentaarid

  • Jäta kommentaar

   kadri
   18. apr. 2017

   😀
   Siis pole miskit muud, kui juurde teha!

Jäta kommentaar

.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>