Hea toidu kodu

Sametine vaarikajäätis (vegan)

Millalgi lõunal käies kirjeldas üks mu töökaaslane teisele seda jäätist siin (nii tore on alati kuulda, et keegi ikka loeb ka neid postitusi siin – statistika järgi on teid päris palju, aga numbrid on numbrid ja oma tuttavate käest kuulda, et keegi mõnda retsepti katsetas on alati hullult tore!) ja siis tuli kuidagi jutu sees mõte, et kuna murelid ja banaan koos on sutsu liiga magusad, siis võiks murelid hoopis avokaadoga kokku panna. 

Loomulikult oli mul selle järgi proovimisega hüperkiire. See, et kodus mureleid ei olnud takistuseks ei saanud ja avokaadot ma külmutada ka veel pole proovinud (aga kindlasti kavatsen selle ära katsetada). Nagu ei saanud takistuseks ka see, et sel hetkel õues täiega vihma sadas 🙂 Küll aga ootas sügavkülmas veel natuke eelmise aasta vaarikaid. Ja selle jäätise koostisosadeks saidki just avokaado ja külmutatud vaarikad. 

Tulemus on täiesti vaimustavalt kreemine, mahe ja vaarikane. Muidugi jäävad vaarikatest väikesed seemned jäätise sisse, aga mind need ei sega ja ma hetkel arvan, et see jäätis on üks geniaalsemaid leiutisi, seega tasub ikka kontorist väljas lõunal käia küll, kui seal nii head mõtted pähe tulevad!

No ja nüüd on lõpuks ometi jälle käes ka jäätise söömiseks sobilikud ilmad ja jagan lõpuks seda retsepti, mida jällegi retseptiks nimetada natuke imelik on, teiega. Valmistamiskäik on imelihtne ja kiire, koostisosasid vaid kaks. Kuna ma eriti suur maiasmokk pole, siis mina siia ühtki magustajat ei lisanud, aga kui soovid, siis suts vahtra- või agaavisiirupit sobivad kindlasti kenasti.

Sametine vaarikajäätis (vegan)
Portsjoneid: 2
Hinda retsepti
Prindi
Ajakulu kokku
5 min
Ajakulu kokku
5 min
Vaja läheb:
  1. 1 keskmine küps avokaado (umbes 60 g viljaliha)
  2. 100 g külmutatud vaarikaid
Juhtnöörid
  1. Oota soe ilm ära.
  2. Surista vaarikad ja avokaado saumikseriga ühtlaseks jäätiseks.
  3. Söö ja naudi 🙂
Hea toidu kodu https://kahvliga.ee/

Kommentaarid

Ole esimene, kes kommenteerib

Jäta kommentaar

.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>