Hea toidu kodu

Röstitud lillkapsasteigid lillkapsapüreega

Lillkapsas on üks täiesti multifunktsionaalne tegelane, mis tavaliselt on toitude juures toetavas rollis, aga täna pühendasin sellele terve taldrikutäie ja lillkapsasteigid said lisandiks veel ka lillkapsapüree. Tegelikult oli kolmandaks elemendiks plaanis veel ka marineeritud lillkapsas, aga kuna ma oma marinaadiga üldse rahule ei jäänud, siis ei jõudnud need ka taldrikule. Tõstsin need hoopis külmkappi ja loodan, et homseks on neist mingi imevalemiga midagi head saanud 🙂 Eks saab näha. Romanesco on eriti ilus ja marineeritud lillkapsas tundus igati hea mõte, aga kuna mul äädikast leidus hetkel ainult õunaäädikat, siis kasutasingi seda ja tundub, et see pigem ei klapi lillkapsaga kokku.

Nimetan tänast toitu küll lillkapsasteikideks, kuid loomulikult ei ole siin päris steigiga midagi ühist. Tegelikult on tegemist täiesti taimse toiduga, kui praadimiseks või asemel õli kasutada. Täna kasutasin praadimiseks võid, mis pisut maitset juurde annab, kuid veganid võivad rahumeeli selle õliga asendada ning toit saab endiselt suurepärane. Samas on steigiks kutsumine selles suhtes igati õigustatud, et minu hinnangul annab lillkapsas sellisel kujul täiesti pearoa mõõdu välja.

Romanesco tõepoolest on megailus kapsaline ja sellepärast on siin postituses tavapärasest ka rohkem pilte, aga tegelikult sobib tavaline lillkapsas selle toidu tegemiseks samuti suurepäraselt. Maitsevahet neil kapsastel suurt ei ole. Võib-olla, kui kaht korraga maitsta, siis tuvastaks, aga ma ei ole endale sellist katsetust ette võtnud 🙂 Aga lihtsalt vaadake kui ilusalt heleroheline see väljast on ning seest täiesti helevalge ning nende kahe tooni vahelt leiab veel hulgaliselt erinevaid helerohelisi. Lihtsalt ilus!

See toit ise aga on täiesti imeline ja isegi minu taimetoitlasest härra elukaaslane, kes samas üldse suur lillkapsafänn ei ole oli positiivselt üllatunud. Ma muidugi täna olin serveerimisel ka kunstilises meeleolus ja sättisin taldriku kapsalekohaselt ilusaks – teadupärast ilusti serveeritud toit maitseb alati paremini 😉 Tema lemmikuks osutus püree, minu enda lemmikuks steik ja eelkõige ikkagi kõik kokku, sest kõik elemendid on osa lähis-ida köögist ning sobivad omavahel suurepäraselt. Eriti meeldib mulle see, et niiviisi ahjus röstides jääb lillkapsale struktuur alles ning ka granaatõunaseemned ja dukkah annavad lisakrõmpsu juurde. Püree on samas meeldivalt siidine ning kokku tekib selline struktuuride küllus, et midagi rohkemat ühelt taldrikutäielt oodata ei oskagi.

Ma ei hakanud siia kirja panema koriandriõli retsepti, aga selleks võta lihtsalt punt koriandrit ning blenderda see tibakese soola ning õliga ühtlaseks. Samuti ei ole kirjas dukkah retsepti, aga seda ainult sellepärast, et see on juba siin kirjas.

Röstitud lillkapsasteigid lillkapsapüreega

Ette valmistamiseks20 min
Keetmiseks-küpsetamiseks20 min
Portsjoneid: 2

Vaja läheb

  • 1 suurem lillkapsas kasutasin imeilusat romanescot, aga sobib ka tavaline
  • Võid või õli praadimiseks
  • 100 ml kookospiima
  • 1 spl sidrunimahla
  • Soola-pipart

Serveerimiseks

  • Dukkah maitseainesegu
  • Koriandriõli
  • Granaatõunaseemneid

Kuidas?

  • Pane ahi 200 kraadinin eelkuumenema ning kata ahjuplaat küpsetuspaberiga.
  • Lõika lillkapsas pooleks ning seejärel keskmisest osast umbes 2cm pakusused viilud – südamik hoiab neid kenasti koos. Kui südamiku osa on väljast väga kiuline, siis võid selle ära koorida, aga muidu jäta kapsast alles nii palju, kui võimalik.
  • Kuumuta pannil tibake võid või õli ning küpseta lillkapsaviilud selles mõlemalt poolt krõbedaks – kulub umbes 2 minutit kummaltki poolt. Maitsesta soola ja pipraga. Siis tõsta viilud ahjuplaadile ning rösti neid pöördõhu režiimi kasutades 20 minutit. Piilu vahepeal ahju ja keera steigid vajadusel ettevaatlikult ümber.
  • Ülejäänud lillkapsas tükelda ning pane samale pannile, kus just steike praadisid. Prae ka need kergelt läbi, maitsesta soolaga, kalla peale 1 dl keevat vett, kata pann kaanega ning lase neil umbes 10 minutit keskmisel kuumusel pehmeneda.
  • Kui pannil hauduv lillkapsas on pehme, siis tõsta see ümber kuumakindlasse kaussi ning püreeri koos kookospiima ning sidrunimahlaga ühtlaseks. Maisesta soola ja pipraga.
  • Serveerimiseks jaota püree taldrikute vahel, tõsta sellele lillkapsasteik ning lisa taldrikule ka dukkah, granaatõunaseemned ning koriandriõli.

Kommentaarid

Ole esimene, kes kommenteerib

Jäta kommentaar

.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>