Hea toidu kodu

Ülitervislik mureli-banaanijäätis (vegan)

Ma loodan, et kui ma kohe laupäeva hommikul jäätise retsepti üles panen, siis tuleb äkki nädalavahetus ka selline, mil jäätist süüa kannatab ja mitte traditsiooniline vihmane Eesti suvi. Saab näha 🙂 Igal juhul jäätisejutt siit nüüd tuleb!

Uskumatu, aga ainult kahest komponendist saab teha ülihea jäätise. No tegelikult saab isegi ühest komponendist, ka ainult banaanist tehtud jäätis on uskumatault hea, aga täna siis igal juhul kahest komponendist eksemplar. Kõige tüütum osa retsepti juures on murelitest kivide välja võtmine, aga ma luban, et see tasub end ära, sest selle mõne minuti nokitsemise vastutasuks saad kõige luksuslikuma ja tervislikuma kausitäie jäätist, mida ettegi kujutada oskad.

Kui magustoit on piisavalt tervislik, et seda hommikusöögiks süüa, siis seda võimalust kavatsen ma kasutada nii palju, kui võimalik ja murelihooajal saab seda tõenäoliselt tehtud veel korduvalt. Jäätis tuleb selle kohta, et mingit magusainet lisatud ei ole, ülimagus – mul on isegi tunne, et äkki peaks sinna hapumad kirsid otsima, sest tundus isegi sutsu liiga magus, aga oleme ausad – magustoidu juures ei ole magusus tegelikult just liiga suur probleem.

Lisaks on see superhea viis kasutada ära üliküpseid banaane. Kohe kui märkad, et kodus banaanid juba liiga plekilised on, siis kiiresti juppideks ja sügavkülma – kõik vist juba teavad, et ma toidu raiskamist kohe üldse ei kannata, seega loomulikult on mu sügavkülm banaani täis 🙂

Pakun vaatamiseks veel ühe pildi jäätisest ja oma varvastest ja siis juba tulebki retsept, ausõna! 

Ülitervislik mureli-banaanijäätis (vegan)
Portsjoneid: 2
Hinda retsepti
Prindi
Vaja läheb:
 1. 200 g külmutatud banaanitükke
 2. 200 g mureleid
Juhtnöörid
 1. Võta banaan külmikust välja ja lase sel mõni minut sulada.
 2. Puhasta samal ajal murelid kividest.
 3. Pane mõlemad komponendid kaussi ja surista saumikseriga ühtlaseks jäätiseks.
 4. Söö kohe 🙂
Märkused
 1. Banaanide külmutamiseks lõika neist 1-2 cm paksused viilud, külmuta need ühe kihina ning säilitamiseks kalla need karpi või kotti kokku - nii on neid sealt hea järjest võtta ja lisada smuutidesse või kasutada sellesama jäätise tegemiseks.
 2. See on ka hea viis üliküpsete banaanide ära kasutamiseks.
Hea toidu kodu https://kahvliga.ee/

Kommentaarid

 1. Jäta kommentaar

  Ruth
  10. juuni 2017

  Hea idee niiviisi jååtist teha! Proovin kindlasti! 🙂

Jäta kommentaar

.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>