Hea toidu kodu

Pisikesed maasika-pavlovad

Suvi, Eesti maasikad ja õhulised valged asjad käivad päris toredalt kokku, eksole ju. Sel aastal jätkub Eesti maasikaid ka augustis, mis on selle veniva suve juures, mis suurem osa aega üldse suve mõõtu välja pole andnud, ju tegelikult kokkuvõttes tore. No ja siis ei jäägi midagi muud üle, kui Pavlovat küpsetada. 

Kuna ma üksinda kõike seda lõbu ära süüa ei tahtnud, sest jagatud kalorid on ju ikkagi jagatud kalorid, siis otsustasin sel korral oma töökaaslasi rõõmustada ja tegin ühe suure koogi asemel hoopiski hunniku pisikesi. Seetõttu on ka küpsetamise aeg lühem, kui suure koogi puhul.

Paljudes retseptides pannakse Pavlova põhja sisse lisaks suhkrule ja munavalgetele lõpus veel ka pisut äädikat ja tärklist, et sisu eriti vahukommine ja pehme jääks. Kuna ma tärklist muidu ksukil ei kasuta ja viimane pakk sai vist juba rohkem, kui aasta aega tagasi otsa, siis ma neid kumbagi esel korral ei kasutanud ja tegelikut väga puudust ka ei tundnud. Seega piisab kenasti ka ainult munavalgest, suhkrust ja sutsust soolast. Suhkru kogust vähendaksin hea meelega muidugi kõvasti, aga besee kahjuks ilma suhkruta ikka ei toimi küll, seega teen lihtsalt kreemi alati võimalikult vähemagusa. 

Beseed vahustades meenutasin aega, mil mul mikserit ei olnud ja seda, et tegelikult sai ka siis Pavlovat tehtud. Praegu ei kujuta küll ette ka, et kuidas see üldse võimalik oli, sest isegi mikseriga läks selleks ikka pea 10 minutit vahustamist. Aga no see näitab veelkord, et kui tahtmine ikka suur on, siis saab kõigega hakkama!

Igal juhul – tehke kooki! Ja siis viige enamus sellest tööle või sõpradele ja kõik on rõõmsad 🙂

Pisikesed maasikapavlovad
Hinda retsepti
Prindi
Aeg ettevalmistuseks
15 min
Ajakulu kokku
1 hr 30 min
Aeg ettevalmistuseks
15 min
Ajakulu kokku
1 hr 30 min
Põhi
 1. 6 suurt munavalget (palun vabalt peetud kanadelt)
 2. 300 g suhkrut
 3. Näpuotsaga soola
Kreem
 1. 400 g maitsestamata lahjemat kreeka jogurtit (nt Alma oma on hea)
 2. 400 g vahukoort
 3. 1 spl vahtrasiirupit
 4. Serveerimiseks ohtralt maasikaid
Juhtnöörid
 1. Eelsoojenda ahi 140 kraadini. Pane munavalged täiesti puhtasse kaussi ning vahusta soolaga kuni vannivahu laadse tekstuuri saamiseni. Seejärel lisa suhkur kolmes osas iga lisamise vahel umbes kaks minutit vahustades. Vahusta munavalgeid seni, kuni sõrmede vahel ei ole suhkruterasid enam tunda.
 2. Tõsta saadud munavalgemass väikeste tupsukestena käsitsi või siis hoolikalt pritskotiga nii, et ääred on kõrgemad ja keskel auguke, kuhu saab pärast rohkem kreemi panna.
 3. Küpseta väikseid koogikesi ahjus umbes tund aega. See oleneb muidugi ahjust ja koogikeste suurusest ka, kui koogid on pealt krõbedad, aga veel värvi muutnud pole ja tulevad pisut jahtunult küpsetuspaberi küljest kenasti lahti, siis on asi õige - eks katsetamisega saad oma ahju hingeeluga paremini tuttavaks.
 4. Pärast valmimist ava ahjuuks ning lase koogikestel ahjus jahtuda.
 5. Kreemi jaoks vahusta koor ning sega kokku jogurti ja vahtrasiirupiga.
 6. Vahetult enne serveerimist kuhja koogikeste keskele kreemi ning sinna peale nii palju maasikaid, kui vähegi mahub!
Hea toidu kodu https://kahvliga.ee/

Kommentaarid

Ole esimene, kes kommenteerib

Jäta kommentaar

.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>