Hea toidu kodu

Mõnusad energiapallikesed

Katsetused kilgijahuga jätkuvad. Tänaseks kangelaseks on mõnusad väiksed energiapallid, mida hea vahepalaks või kiireks pärast-trenni-ampsuks kaasa haarata. Kui sul kilgijahu saada ei õnnestu (mis on hetkel veel üpriski tõenäoline, nagu üleeilses postituses kirjutasin), siis tegelikult saad neid pallikesi teha ka mistahes taimse proteiinipulbriga või siis lausa ilma proteiinirikka lisandita. Viimasel juhul maitse on endiselt hea, aga tegemist pole siis enam nii tasakaalustatud ampsuga.

Kaubandusvõrk on küll täis kõikvõimalikke valgubatoone ning muidu ampse, aga suur osa neist on minu jaoks esiteks tohutult võltsmagusa maitsega, teiseks maitseb suur osa neist aktiivselt piimavalgu moodi (sest just sellest need suures osas koosnevad ja mulle see absoluutselt ei maitse) ning kolmandaks on need ka päris kallid. Seega igal juhul tasub selliseid suupisteid ise teha, sest siis on täpselt teada, mis nende sisse pandud on, erinevate puuviljade koguse saab ise enda maitse järgi paika timmida (mustad ploomid on minu suured lemmikud!) ja pealegi on see ka märkimisväärselt soodsam.

Kujuga võib loomulikult samuti mängida just nii, nagu soovi on. Mina tegin täna väiksemapoolsed pallikesed, sest pakun neid homme innovatsioonifoormil MELT, aga loomulikult võid need taha ka suurema batoonina. Või kasutada sarnast segu hoopis mõne toorkoogi põhjana. Variante jätkub 😉

Mõnusad energiapallikesed
Sellest saab 50
Hinda retsepti
Prindi
Ajakulu kokku
30 min
Ajakulu kokku
30 min
Vaja läheb:
 1. 80 g kuivatatud aga mahlaseid kivideta datleid
 2. 80 g kuivatatud aprikoose
 3. 80 g musti ploome
 4. 80 g päevalilleseemneid
 5. 40 g toorkakao pulbrit
 6. 60 g kilgijahu (kui seda ei ole, siis mõnd taimset proteiinipulbrit)
Juhtnöörid
 1. Pane kõik ained lõiketeradega köögikombaini ning surista enam-vähem ühtlaseks.
 2. Segu peaks jääma purune, aga nii, et kui seda sõrmede vahel kokku suruda, siis jääb kokku. Kui segu tundub liiga kuiv, siis lisa 1 spl vett ning surista uuesti läbi.
 3. Rulli segust endale sobiva suurusega pallikesed. Mina tegin üsna tillukesed pallid ja sain täpselt 50 tükki.
Hea toidu kodu https://kahvliga.ee/

Kommentaarid

 1. Jäta kommentaar

  Marge
  10. apr. 2019

  Väga maitsvad ampsud, mis kadusid kiirelt laualt

Jäta kommentaar

.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>