Hea toidu kodu

Minu lemmiksmuuti

Ma ei tea, kuidas teiega lood on, aga minu keha mõnikord lihtsalt mõne toidu järele. Mõnikord on selleks loomulikult ülikrõbedad ja rasvased ahjukartulid või siis tume šokolaad ja sellistel juhtudel ma tegelikult ei usu, et mu kehal neid tegelikult tarvis on. Või vähemalt mitte sellistes kogustes, millistes ma neid süüa sooviksin. Aga mõnikord ütleb mu keha hoopis seda, et vaja on midagi rohelist. Ja sellistel juhtudel ma usun küll, et see on märguanne sellest, et organismil on puudu vitamiinidest või mõnest muust tähtsast toitainest. Praegusel aastaajal, oleme ausad, ei ole roheline salat tõenäoliselt nii mõnelgi meist juba päris tükk aega lauale jõudnud, seega pole ma ilmselt ainus, kel vahelduseks millegi tervislikuma järgi isutab. Ja ei pea ju tingimata alles uuest aastast tervislikuks hakkama. Võib ju pühadevahelisel ajal ka!

Sellistel juhtudel on see roheline smuuti täiesti asendamatu. Väga raske oli seda kuhugi kategooriasse paigutada. Ma jookide kategooriat eraldi juurde tegema ei hakanud, seega hetkel jäi see hommikusöögi ja salati alla. Sest kuidas minu meelest võib seda smuutit küll vedelaks salatiks nimetada. Siia sisse läheb ju ometi tervelt 100 grammi rohelisi lehti. Kui poesmüüdavad standardpakendid suuremad oleks, siis ilmselt isegi rohkem. Kõige rohkem meeldib mulle siin sees kasutada spinatilehti, aga kui neid kogemata poes ei müüda, siis lähevad loosi ka kõikvõimalikud muud salatid. Täna oli kasutusel erinevate lehtede segu ja maitses ikka superhästi.

Roheline melonismuuti
Portsjoneid: 2
Hinda retsepti
Prindi
Ajakulu kokku
5 min
Ajakulu kokku
5 min
Vaja läheb:
  1. 400 g melonit (see on umbes veerand)
  2. 1 küps banaan (soovitavalt külmutatult. Kui seda pole, siis tavaline ajab ka asja ära)
  3. 100 g rohelisi lehti (eelistan spinatit, sel korral oli salatisegu)
  4. 1 dl vett
Juhtnöörid
  1. Viska kogu kraam blenderisse ning surista, kuni segu on ühtlane.
  2. Tarbi kohe.
Hea toidu kodu https://kahvliga.ee/

Kommentaarid

Ole esimene, kes kommenteerib

Jäta kommentaar

.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>