Hea toidu kodu

Lähis-Ida hõnguline lambapraad

Lõpuks ometi saab nüüd vahelduseks kirja ka üks retsept lihast. Nagu juba ehk aru olete saanud, siis suur osa minu poolt tehtud toitudest on pigem taimsed ja kui liha kasutusele tuleb, siis tavaliselt mitte tavapärane fileetükk vaid ostan võimalusel terve looma/kala/linnu, et see algusest lõpuni ära kasutada. No tervet lammast ma ostma ei hakanud, aga kuna külla tulid kaheksa imetoredat tüdrukut ja peolaud oli Lähis-Ida hõnguline, siis ei olnud vaja kaua mõelda, millist liha pakkuda. 

Peolaual olid selle liha kõrval muidu ka hummus, seesamiga baklažaanid ning see salat ning lisaks veel mõned lisandid, mille retseptid teile siia lähemal ajal kirja plaanin panna.

img_20161110_181334

Eestis ei ole lambaliha endiselt kuigi populaarne, seega ei leia seda tihti ka tavalisest poest, aga turult õnnestus mul leida tore kondiga esijalg. Esijala liha on mõnusalt õrn ja pehme, mitte väga rasvane, aga ära ka ei kuiva. Härra müüja pakkus ka kenasti, et võib selle tükkideks raiuda, millest ma sel korral küll keeldusin, aga üldiselt on see äärmiselt tervitatav, et ka Eestis on enam ja enam võimalik lasta lihast lõigata just sellised tükid, nagu hetkel tarvis.

img_20161110_111718

Retsept on äärmiselt lihtne. Põhimõtteliselt maitsestad liha ära, paned ahju ning seejärel unustad mõneks tunniks lihtsalt ära. 

Lähis-Ida hõnguline lambapraad
Hinda retsepti
Prindi
Vaja läheb:
 1. 1 lamba esijalg koos kondiga (minu oma kaalus umbes kilo)
 2. 1 tl koriandriseemneid
 3. 1 tl vürtsköömneid
 4. 1 tl soola
 5. 1 tl paprikapulbrit
 6. 1 porgand
 7. 1 sibul
 8. 1 sellerivars
 9. 1 loorberileht
Juhtnöörid
 1. Soojenda ahi 170 kraadini.
 2. Purusta vürtsid uhmris.
 3. Laota lauale suur tükk fooliumit ning selle peale küpsetuspaber.
 4. Tükelda aedviljad suurteks tükkideks ning aseta küpsetuspaberile.
 5. Lõika lammast katva rasvakihi sisse umbes 1x1 cm ruudustik, aga ettevaatlikult nii, et liha ei vigastaks.
 6. Hõõru maitseainesegu korralikult lambasse sisse.
 7. Keera lammas kõigepealt küpsetuspaberisse ning seejärel hõbepaberisse nii, et ükski tilk head maitset pakist välja ei pääseks.
 8. Pane lammas ahju ning jäta see sinna vähemalt kolmeks, aga veel parem kui neljaks tunniks.
 9. Lammas on pehme, kui liha saab kahvliga kondi küljest lahti tõmmata.
Hea toidu kodu https://kahvliga.ee/

Kommentaarid

Ole esimene, kes kommenteerib

Jäta kommentaar

.
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>