Kes kirjutab?
Mina olen Kadri ja mulle väga meeldib kõik toiduga seonduv. Eelkõige muidugi söömine ise, aga ka kokaraamatud, toidusaated, kõikvõimalikud köögividinad, söödava kasvatamine jne. Kokaraamatuid on mul virnade viisi, aga retseptide järgimises olen pigem üsna vilets. Kui tekib mõte midagi uut katsetada, siis tavaliselt otsin inspiratsiooni internetiavarustest, ajakirjadest ja raamatutest, leian sobiva retsepti ja siis lõpuks katsetama asudes asendan nii umbes pooled koostisainetest, vähendan suhkru kogust kolmandiku võrra ja muudan võib-olla natuke ka valmistamise protsessi 🙂 Sellepärast ongi mulle endale kasulik, kui need retseptid, mis minu jaoks töötavad kõik ühte kohta üles kirjutan – siis ei pea iga kord jälle leiutama hakkama, et mida ma nüüd täpselt muutsin ja millise temperatuuri juures üht või teist asja küpsetasin. Siia saavad kirja ainult need retseptid, mis minu kodus heakskiidu leidnud on!
Samas soovitan toidu tegemisel ikkagi ka oma sisetunnet usaldada. Pool sidrunit võib olla väga erineva suurusega, erinevad soolad maitsevad erinevalt ja mõni jahu käitub taigna sees teisest täitsa erinevalt. Rääkimata sellest, et ka inimeste maitse-eelistused on erinevad. Kui esimesed katsetused köögis tehtud, siis ühel hetkel hakkab sisetunne juba märku andma küll, kas on vaja ühe või teise koostisaine kogust natuke muuta. Ainuke reegel on kogu aeg maitsta!
Armastan päris toitu ja eelistan võimalusel alati kvaliteeti kvantiteedile. See ei tähenda seda, et ma näiteks loomalihast ainult sisefileed kasutaksin. Otse vastupidi, kõik tuleb ära kasutada ja igale tükile tuleb lihtsalt õige valmistamise meetod valida, aga keeduvorstid, viinerid ja poepihvid jäävad minu poolt kindlasti koju toomata. Ja lihast rääkides võiks seda niikuinii pigem vähem süüa. Taimetoitlaseks hakkamisest olen ma kaugel, aga tegelikult möödub vahel ikka päris mitu nädalat nii, et liha söömine meeldegi ei tule.
Igal juhul – tee kodus süüa. See on tervislikum, odavam, toredam, maitsvam ja tihtipeale võtab ka vähem aega, kui lähimast kiirtoidukohast toidu koju toomine. Lisaks ei ole siis vaja ka mõttetuid ühekordseid plastiknõusid koju tassida ning meie ökoloogiline jalajälg on selle võrra väiksem 🙂
Loodetavasti suudan oma toitudega ka sind kodus süüa tegema inspireerida. See on päriselt ka imelihtne!
Kui soovid minuga ühendust saada, siis palun kirjuta kadri@kahvliga.ee.