Mahedalt vürtsitatud lillkapsasupp krõbedate kikerhernestega
Mõned toidud lihtsalt kerkivad ühel hetkel pähe ning ei lahku sealt enne, kui need teoks on tehtud. Just täpselt nii oli selle supiga. Kikerherned ja lillkapsas on minu meelest nii mõnus kombinatsioon, et see on mul pidevalt kasutuses erinevates karrides ning salatites, aga vat suppi ma ei olnud nendest koostisosadest kunagi teinud. Kuni ühel hetkel tekkis vastupandamatu isu supi järele, mis oleks kerge, aga samas maitsekas ja soojedaks keha mõnusalt üles.
Isegi kui ma end nüüd sellega ise kiidan, siis minu jaoks mission completed!
Supp on mõnusalt kreemine – osaliselt sellest, et lillkapsas niikuinii püreestub mõnusalt kreemiseks, aga osaliselt ka tänu lisatud kookospiimale. Kookospiima lisasin sel korral meelega vaid 200ml, et supp liiga kookosene ei saaks ning see balanss on lihtsalt imeline. Maitseainete puhul olen kogused kirja pannud nii, nagu need minul kasutuses olid, aga kui sa eriline vürtsisõber ei ole, siis jäta näiteks tšilli lisamata ning ka teiste terakeste ja pulbrite puhul võid täiesti omaenda äranägemise järgi tegutseda. Põhiline on see, et terved vürtsid korralikult läbi praadida ning jahvatatud vürtsid samuti kergelt kuumutada – nii saavad nende maitsed rohkem esile tulla.
Retsepti teine pool ei ole sugugi vähem oluline, kui supp ise. Need krõbedad kikerherned on vastupandamatud nii siin supi peal kui ka lihtsalt niisama näksimiseks – kindlasti oluliselt tervislikum valik, kui pakk rasvaseid krõpse või komme.
Nende valmistamine ei ole sugugi keeruline – ainuke trikk on see, et kikerherned tuleb enne maitsestamist võimalikult kuivaks saada. Ideaalis võiks need pärast kurnamist lausa paariks tunniks kuivama jätta, kiirkorras saab ka köögipaberiga kuivatades üsna hea tulemuse. Maitsestada võib neid omakorda igasuguste maitseainetega. Isegi lihtsalt soolaga tulevad need imehead, aga minu tänase supi peale sobis garam masala superhästi ning seepärast saigi retsepti just see kirja.
Ja ei saa mainimata jätta, et granaatõunaseemned ning koriandrilehed annavad sellele supile viimase lihvi.
- 1 spl õli
- Pool porrut
- 2 sellerivart
- 0,5 tl sinepiseemneid
- 0,5 tl vürtsköömneid
- 1 tl garam masalat
- 1 tl kurkumit
- 1 suurem lilkapsas
- 0,5 l kuuma vett või köögiviljapuljongit
- 200 ml kookospiima
- 0,25 sidruni mahl
- Soola
- 1 purk kikerherneid
- 1 spl õli
- 1 spl garam masalat
- Soola
- Koriandrit
- Granaatõunaseemneid
- Haki porru ning seller ning kuumuta neid keskmisel kuumusel koos natukese soola ning õliga umbes 5 minutit. Seejärel lisa vürtsköömned ja sinepseemned ning kuumuta umbes 3 minutit kuni terve tuba on mõnusat lõhna täis. Edasi lisa ülejäänud maitseained ning pidevalt segades kuumuta minutike veel.
- Seejärel lisa potti õisikuteks tükeldatud lillkapsas, kalla peale kuum vedelik, lase keema tõusta ning seejärel madalamal kuumusel umbes veerand tundi podiseda kuni lillkapsas pehme on.
- Lisa sidrun ning kookspiim ning blenderda või saumikserda kõik siidiseks supiks. Maitse ning lisa vajadusel sidrunit või soola.
- Kurna konserv ning proovi kikerhened nii hästi, kui suudad ära kuivatada. (Jäta näiteks ühe kihina taldrikule paariks tunniks kuivama või kuivata köögipaberiga).
- Eelkuumuta ahi 200 kraadini ning kata ahjuplaat küpsetuspaberiga.
- Sega kikerherned õliga läbi ning raputa neile soola ning garam masalat.
- Küpseta pöördõhurežiimil vahepeal segades umbes 15 minutit kuni need on mõnusalt krõbedad.
- Serveeri supp koos kikerhernestega ning ülihästi sobib siia juurde ka koriander ning mõned granaatõunaseemned.
Britta
16. märts 2020
Superhea supp!!! Retsept tundus lihtne teha ja huvitav, kuid päriselt valmis saanuna ning sidrunit lisatuna oli see eriti-super-maitsev!!! Njämm! Maitseained muidugi need, mis selle kõik kokku nii maitsvaks teevad.
kadri
16. märts 2020
Mul on megahea meel seda kuulda! Sidrun annab tõesti viimase särtsu juurde 😉